Google Wordpress

2 Yönlü Google Calendar Sync ve CSV Exporter ile WooCommerce Rezervasyonlarını Optimize Etme

2 Yönlü Google Calendar Sync ve CSV Exporter ile WooCommerce Rezervasyonlarını Optimize Etme

1965 yılında  SAS , SAS ve IBM arasındaki yakın işbirliğinin bir sonucu olarak SASCO (SAS Bilgisayar Sistemi’nin kısaltması) olarak adlandırdıkları bir elektronik rezervasyon sistemini kullanan ilk havayolu şirketi oldu.

Online bir sistem olmamasına rağmen, gerçekten zaman alan bir işlem olan rezervasyon sürecini optimize etmeye başlamanın ilk adımı olarak kabul edilebilir. Kuyrukta beklemek, formu doldurma sıranızı beklemek ve boş yer olup olmadığını kontrol etmek gerçekten çok yorucu.

Bugün, gelişmeye devam eden ve hem müşteriler hem de hizmet sağlayıcılar için işleri kolaylaştıran çevrimiçi rezervasyon web sitelerimiz var. Airbnb ,  Booking.com ve  Expedia  günümüzde oldukça popüler olan birkaç örnektir.

Kendi Online Rezervasyon Sisteminizi Başlatmak

Rezervasyonları yönetmek için kendi çevrimiçi çözümünüzü uygulamaya başlamanın en kolay çözümlerinden biri WooCommerce Bookings kullanmaktır  Bu  WooCommerce  uzantısı, saate veya tarihe dayalı rezervasyonlar satmanıza yardımcı olur ve randevu, hizmet veya kiralama sunmak isteyenler için mükemmeldir. Yazar, ihtiyacınıza göre WooCommerce Bookings’in nasıl kurulacağı ve kurulacağı hakkında ayrıntılı belgeler paylaştı  . Bu yüzden burada ilerleyeceğiz ve Google takvimleri ve CSV dışa aktarıcı ile bağlayarak nasıl daha yönetilebilir hale getirebileceğimizi inceleyelim.

WOOCOMMERCE REZERVASYONLARI İLE BAĞLANMA İKİ YÖNLÜ GOOGLE TAKVİM SYNC

WooCommerce Bookings ile her şey kolayca yönetilebilir olsa da, gösterge tablosundan manuel olarak rezervasyon oluşturmak gerçekten zaman alıcıdır. Bu  WooCommerce Bookings Google Calendar 2 Way Sync ile , doğrudan Google Takviminizden kolayca bir rezervasyon oluşturabilirsiniz. Takviminizin etkinlik başlığına ürün adınızla birlikte “ rezervasyon”  kelimesini eklemeniz yeterlidir , eklenti gerisini halleder.

 Kısaca tartışacağımız bu eklentinin birçok olası  Kullanım durumu vardır. Heyecanlanmak mı?  Daha net bir fikre sahip olmak için belgelerine göz atın .

Gelen Kutunuzdaki Planlanmış Rezervasyonların Listesini Alın

WooCommerce Bookings Exporter ile  günlük, haftalık veya aylık olarak tüm planlanmış rezervasyonları doğrudan gelen kutunuza PDF veya CSV olarak kolayca alabilirsiniz. Farklı kategorilere ve tarih filtrelerine sahip tüm rezervasyonların CSV’sini bile indirebilirsiniz.

WooCommerce Bookings Exporter ile aşağıdaki özelliklere sahip olacaksınız;

  1. Rezervasyonları CSV veya PDF formatında dışa aktarma seçeneği.
  2. Dışa aktarılan CSV formatı Excel’de görüntülenebilir.
  3. Rezervasyonları dışa aktarmadan önce uygulanacak filtre seçenekleri

Günlük, haftalık veya aylık e-posta raporları için programları ayarlayın.

Dışa aktarmak istediğiniz Sütunları seçin, yeniden adlandırın ve yeniden sıralayın

Verimli iş akışı sağlamak için şablonlar oluşturun ve kaydedin

Rezervasyonları dışa aktarırken kaydedilmiş şablonları kullanın

  1. CSV dosyası için kendi ayırıcınızı ayarlama seçeneği.

Daha fazla ayrıntı için WooCommerce rezervasyonları CSV İhracatçı eklentisinin dokümantasyon sayfasını takip edebilirsiniz  .

Kullanım Durumları

WooCommerce Rezervasyonlarından en iyi şekilde yararlanmak için bu WooCommerce Eklentilerini nasıl kullanabileceğimizin daha net bir resmini elde etmek için vakaları kullanmaya geçelim.

1. Otel Rezervasyonları

Çevrimiçi Otel Rezervasyon sisteminiz için WooCommerce rezervasyonlarını kullandığınızı varsayalım. O zaman 2 sorunla karşılaşmış olabilirsiniz.

  1.  Rezervasyon oluşturmak için pano erişimini personelinizle paylaşmaktan rahatsız olabilirsiniz  .
  2. Bir   sonraki gün için rezervasyonları paylaşmak için otomatik bir sistem yoktur .

Yukarıda tartışılan eklentiler, WooCommerce Bookings Google Calendar 2-way Sync  ve  WooCommerce Bookings CSV Exporter ile aradığınız çözümü alacaksınız.

Personeliniz,  WooCommerce Bookings’de ilgili zaman aralığını dinamik olarak rezerve edecek ve ilgili zaman aralığını yapacak olan ” rezervasyonlar – ” önekinden sonra rezervasyon odasının/hizmetin adını yazarak WooCommerce Bookings 2 yönlü Google Takvim senkronizasyonunu kullanarak paylaşılan Google Takvim’den rezervasyonlar oluşturabilir. zaman aralığı gelecek için kullanılamıyor.

 WooCommerce Bookings CSV ihracatçı eklentisini kullanarak doğrudan personelinizin gelen kutusuna planlanmış otel rezervasyonu için günlük, haftalık veya aylık e-posta raporları gönderebilirsiniz .

Bu şekilde, ne WordPress kontrol panelinizi personelinizle paylaşmanız gerekmeyecek ne de yolda kaçırılan planlanmış rezervasyonlar olmayacaktır.

2. Kuaför

Otel rezervasyonlarında olduğu gibi, birisi kuaför işletiyorsa ve WooCommerce rezervasyonlarında çalışan bir çevrimiçi rezervasyon sistemine sahipse, birinin dükkana  girip ertesi gün sabah saat 10’da saç kesimi için randevu almak istediği zamanlar olabilir  . Öte yandan, başka bir müşteri çevrimiçi oluyor ve aynı  saat 10.00’da rezervasyon yapıyor . Şimdi, böyle bir durumda ne yapabiliriz?

WooCommerce Bookings’in iki yönlü Google Calendar Sync’in kullanışlı olabileceği yer  burasıdır . Bu eklentiyi kullanarak, bir Saç tasarımcısı, yolda akıllı telefonundan bir rezervasyon oluşturmak için Google Takvimini kullanabilir ve bu, aynı yuvayı WooCommerce Bookings çevrimiçi sisteminde kullanılamaz hale getirecektir.

Panoya giriş yapmak ve manuel olarak rezervasyon oluşturmak için daha fazla güçlük yok. Bu yaklaşımı kullanmanın iyi yanı, tüm randevunuzu takvim görünümünde görebilmeniz ve böylece gününüzü önceden planlamanızı kolaylaştırmasıdır.

Toplama

Danışmanlık hizmetleri rezervasyonu ve Doktorlar için randevular gibi aklınıza gelebilecek birçok başka kullanım durumu olabilir. Temel WooCommerce Bookings Uzantısı gerçekten güçlü olmasına rağmen, iş akışınızı basitleştirmek için WooCommerce Bookings 2 yönlü Google Takvim senkronizasyonu ve Bookings Exporter eklentisini kullanarak her zaman optimize edebilirsiniz.

WooCommerce Bookings işlevselliğini genişletmek için bu eklentileri kullanmayı nasıl öngöreceğinizi duymaktan heyecan duyuyorum. Kullanım durumunuzu yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Yazar

Ovimik Web Tasarım

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz WordPress bilgilerini kaçırma! Hemen takip et bizi.