Wordpress Bilgiler

2021’de En İyi 5 Ücretsiz ve Ücretli WordPress Kısa Kod Eklentisi

2021'de En İyi 5 Ücretsiz ve Ücretli WordPress Kısa Kod Eklentisi

KODLAMA  her bilgisayar kullanıcısının işi değildir çünkü basitçe söylemek gerekirse kolay bir iş değildir. Bu nedenle  Kısa Kodlar WordPress 2.5’te  tanıtıldı  ve bunları başlatmanın nedeni, insanların doğrudan herhangi bir kod yazmadan WordPress gönderilerinde, sayfalarında ve widget’larında kod yürütmesine izin vermekti. Kısa Kodlar kullanılarak, HTML ve diğer işaretlemeler, doğrudan kullanıcının görünmesini istediği gönderiye veya sayfaya dinamik olarak eklenir.

Kısa Kod Eklentileri Nelerdir?

WordPress’teki kısa kodlar, WordPress gönderilerine, sayfalarına, düğmelerine, sütunlarına, uyarı notlarına ve kenar çubuğu widget’larına dinamik içerik eklemenize yardımcı olan kod kısayollarıdır. Köşeli parantezler içinde şu şekilde sunulurlar: [myshortcode]. WordPress zaten bazı kısa kodlara sahiptir ve eklentiler (Ücretsiz ve Ücretli) şeklinde çok daha gelişmiş kısa kodlar mevcuttur. Web sitenizde işinizi halletmek için tonlarca kod yazarak değerli zamanınızı ve emeğinizi boşa harcamak yerine, benzer bir görevi gerçekleştirmek için WordPress kısa kod eklentisini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Vs Ücretli WordPress Eklentileri – İkisi Arasındaki Fark Nedir?

Çevrimiçi olarak sunulan çok sayıda ücretsiz ve ücretli WordPress eklentisi vardır ve bunların çoğu benzersiz olsa da, bunların sizin için doğru olduğu anlamına gelmez. Kendiniz için araştırma yapmanız ve gereksinimlerinizi karşılayan birini seçmeniz gerekir.

Tüm  ücretsiz WordPress eklentileri  sınırlı işlevselliğe sahip mi?  Uzun vadeli hedeflerimi gerçekleştirmek için ücretli WordPress eklentileri satın almam gerekiyor  mu? Bunlar,  kullanımınız için en iyi WordPress Eklentisini seçmeden önce yanıtlamanız gereken sorulardır  .

Ücretsiz ve ücretli bir WordPress eklentisi arasında seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bazı gerçekler:

 1. Özellikler:  WordPress deposunda birçok ücretsiz eklenti olmasına rağmen, bazı temel özellikler yalnızca profesyonel sürümlerinde mevcut olabilir. Özelliklere ihtiyacınız olup olmadığını iki kez kontrol edin. Hiçbir  ücretsiz WordPress eklentisi  gerekli seçeneği sağlamıyorsa, eklentinizi ücretli olanlara yükseltmeniz gerekir.
 2. Destek:  Ücretli WordPress eklentileri  genellikle tam zamanlı destek sunar. Bu nedenle, eklentiniz arızalanırsa veya onu kullanmak için bazı ipuçlarına ihtiyacınız olursa – yardım için destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Çoğu ücretsiz eklentiyle, araştırmayı kendiniz yapmanız gerekir.
 3. Dokümantasyon :  Ücretli WordPress eklentileri  genellikle dokümantasyon dosyaları ile birlikte gelir. Bu dosyalar manuel bir kitap gibidir. Eklentideki tüm özellikleri nasıl yapılandıracağınızı ve belki de onu optimize etmek için bazı ince ayarları bulabilirsiniz.

2020’de WordPress siteniz için ücretsiz veya ücretli olarak ne tür  Kısa Kod eklentileri  kullanmalısınız  , aşağıda  sitenize eklemeyi düşünebileceğiniz en iyi 5 ücretsiz ve Ücretli WordPress Kısa Kod Eklentisinin bir listesi bulunmaktadır  .

İLK 5 ÜCRETSİZ VE ÜCRETLİ KISA KOD EKLENTİLERİ

#1. Kısa Kodlar Ultimate  (Ücretsiz)

Shortcodes Ultimate , 800.000’den fazla indirme ile WordPress Eklenti Deposundaki en popüler kısa kod eklentisidir. Yazı düzenleyicide, metin widget’larında ve hatta şablon dosyalarında kullanabileceğiniz çeşitli görsel ve işlevsel öğelerin kapsamlı bir koleksiyonudur. Shortcodes Ultimate eklentisini kullanarak sekmeler, düğmeler, kutular, kaydırıcılar ve karuseller, duyarlı videolar ve çok daha fazlasını kolayca oluşturabilirsiniz.

Özellikleri: 

 • 50+ güzel kısa kod
 • Canlı önizleme ile 1 tıklama kısa kod ekleme
 • Gutenberg-hazır
 • Herhangi bir tema ile çalışır
 • Modern duyarlı tasarım

#2. Kısa Kodlayıcı  (Ücretsiz)

Kısa kodlayıcı , özel kısa kodlar oluşturmanıza ve içinde HTML, javascript ve diğer parçacıkları saklamanıza olanak tanır. Daha sonra bu kısa kodları gönderinizde veya sayfanızda kullanabilirsiniz. Bu basit ve kullanımı çok kolay eklenti, özellikle WordPress sitenize Google Adsense eklemek veya blog gönderilerinize video yerleştirme gibi medya eklemek gibi şeyler yapmak istediğinizde kullanışlıdır. Web sitenize reklam eklemek için kullanılabilecek güçlü, ücretsiz bir WordPress eklentisidir.

Özellikleri: 

 • Kolayca ‘Özel Kısa Kodlar’ oluşturun ve bunları WordPress içinde kullanın.
 • Her tür HTML’yi Kısa Kod içeriği olarak kullanın.
 • Kısa Kod’a Özel parametreler ekleyin.
 • WordPress parametrelerini Kısa Kod’a ekleyin.
 • Çoklu editörler: Kod, Görsel ve metin modları.

#3. Üstün Kısa Kodlar  (Ücretli)

Supreme Shortcodes  , herhangi bir amaç için her türden kısa kod paketi sağlayan mükemmel ve güvenilir bir ücretli WordPress eklentisidir. Sitenize eklemek istediğiniz işlev ne olursa olsun, eklenti bunu sizin için son derece basit hale getirir. Kullanılmayı bekleyen çok sayıda harika kısa kod içeren birçok kategori var. Eklentiyi yüklemeden önce, birlikte gelen tüm kısa kodlar için canlı önizlemeler sunduğu için test edebilirsiniz. Yalnızca 22 ABD doları karşılığında siteniz tam istediğiniz gibi görünecek ve kullanıcılarınızın hizmetlerinizle ilgilenmesini sağlamak için gereken her şeye sahip olacaktır. Her kısa kod, gösterge tablonuzdan kolayca yönetilebilen çok çeşitli özelleştirme seçeneklerine sahiptir.

Özellikleri: 

 • Supreme Shortcodes, sayfanızı daha güzel hale getiren çarpıcı Paralaks Bölümleri ile birlikte gelir.
 •   Uçan öğelerle ziyaretçilerinizi etkileyin! Bir sürü harika, eğlenceli ve tarayıcılar arası animasyonlar.
 •   Supreme ile Kısa Kodlar, yalnızca birkaç tıklamayla istenen rengi, hedefi, simgeyi, metni, arka plan rengini, URL’yi ve düğme boyutunu ekler.
 • Farklı ekranlarda görüntülendiğinde temanın tasarımını ayarlayacak Süper Duyarlı Tasarım ile birlikte gelir.
 • Sosyal ağlarınıza bağlantı olarak kullanılabilecek 30 güzel tasarlanmış, 3D sosyal simge sağlar.

#4. Görüş Kısa Kodları  (Ücretli)

Vision  , doğrudan WordPress yazı/sayfa düzenleyicinize eklendiğinden kullanımı çok kolay olan devasa, 100’den fazla kısa kod eklentisidir (sadece tıklayın ve istediğiniz kısa kodu ekleyin). Vision’a farklı renk ve boyutlarda düğmeler, sütunlar, ışık kutuları, işlevselliği gösteren istatistikler, sekmeler, görüntü simgeleri, sayı sayaçları, fiyatlandırma kutuları ve çok daha fazlası dahildir. Gelişmiş kısa kodlar söz konusu olduğunda, Vision daha iyi olanlardan biridir.

Özellikleri:

 • İşaretleyiciler  – resim, bağlantı, metin veya SVG nesneleri ekleyin.
 • Araç ipuçları  – küçük bilgiler için küçük kutular.
 • Popover’lar  – büyük miktarda bilgi için açılır kutular.
 • Akıllı  – araç ipuçları ve açılır pencereler en iyi konumu işgal edebilir.
 • Kod düzenleyiciler  – sözdizimi vurgulamalı fazladan CSS stilleri veya js kodu ekleyin.

#5  Yoğun Kısa Kodlar  (Ücretli)

Yoğun Kısa  Kodlar, CodeCanyon’da popüler bir kısa kod eklentisidir. Maliyeti diğer çoğu kısa kod eklentisiyle aynıdır, ancak bu eklenti yalnızca kısa kod işlevinden daha fazlasıdır. 100’den fazla kısa koda ek olarak, Intense ayrıca 18 özel yazı tipi, 140 animasyon ve 4900’den fazla simge ile birlikte gelir. Kısa kodlar, ışık kutuları, simgeler, sayaçlar, düğmeler, ilerleme çubukları, alt sayfalar, içerik kutuları, uyarı notları ve çok daha fazlasını içerir.

Özellikleri: 

 • WordPress görsel veya metin düzenleyicisinden kısa kodlar ekleyin.
 • Özel gönderi türü şablonlarını kullanarak gönderilerinizi görüntülemek için kullanabileceğiniz şablonları kolayca oluşturun.
 • 140 farklı animasyon efektini kolayca ekleyin. Gecikmede, fareyle üzerine gelindiğinde, fare tıklatıldığında, görünüme kaydırıldığında veya zamanlanmış bir gecikmeden sonra bir öğeyi canlandırın.
 • Yeniden kullanabileceğiniz kod parçacıkları oluşturun.
 • %100 mobil duyarlı.

ÇÖZÜM: 

2020 yılında WordPress kullanıcıları için en iyi 5 ücretsiz ve ücretli kısa kod eklentisini tartıştık. Bu kısa kod eklentileri, WordPress web sitenizin görünümüne ekstra işlevsellik katar ve özel kısa kodlarınızı oluşturmanıza olanak tanır. Çevrimiçi rekabet zor olduğundan, ziyaretçiler için kaliteli bir web sitesi yönetebilmeniz için stratejinizi düzene sokacak kısayollar bulmak kilit noktadır. Kısa kod eklentilerini kullanmak çok zaman ve emekten tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Yazar

Ovimik Web Tasarım

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz WordPress bilgilerini kaçırma! Hemen takip et bizi.