Web Tasarım Ajansı

 

Web tasarım alanında tam hizmet sağlayan bir ajans olarak, ihtiyacınız olan internet sitesine en hızlı şekilde sahip olmanızı sağlıyoruz. Dijital pazarlamanın en önemli unsurları arasında yer alan web sitesine sahip değilseniz ilk adımı atmak için geç kalmayın.

Bir web siteniz var fakat mobil uyumlu, yeni nesil altyapılara sahip veya hızlı değilse analiz ve çözümler için hemen bizi arayabilir ve yol haritanız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yönetim Paneli

Web tasarım hizmetimizle kolay yönetebileceğiniz bir yönetim paneline sahip olabilirsiniz. İçeriğin tüm kontrolü bende olsun diyorsanız doğru yerdesiniz.

Kullanıcı Deneyimi Odaklı Tasarım

İnternet sitesi tasarımı sürecinin tamamı, kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak yürütülmektedir. Ziyaretçilerinizin deneyimi bizim için önemli.

Mobil (Responsive) Uyum

Web sitelerinin mobil uyumlu (responsive) olması artık bir tercih değil gereklilik. Web tasarım projelerimizde, tüm mobil cihazlara uyumlu web siteleri sunuyoruz.

SEO Uyumlu Altyapı

Web sitenizin site içi SEO kriterlerine uyması sektörel rekabetiniz için oldukça önemli. SEO uygulamalarımız hakkında bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Teknik Destek

Web siteniz yayına alındıktan sonra altyapı ve içerik güncellemeleri konusunda destek hizmetimizi hiç kesmiyoruz. Üstelik ilk yıl destek ücretsiz.

Mobil (Responsive) Uyum

Web sitelerinin mobil uyumlu (responsive) olması artık bir tercih değil gereklilik. Web tasarım projelerimizde, tüm mobil cihazlara uyumlu web siteleri sunuyoruz.

Ovimik Web Tasarım Sık Sorulan Sorular

Web tasarım konusunda bize sıklıkla sorulan soruları inceleyebilir, aklınıza takılanları hemen bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Web tasarım fiyatları tamamen projeye göre belirleniyor. Projenin içeriğinde de fiyatı etkileyecek birçok unsur var. Bu nedenle önce internet sitesinin ihtiyaç analizini çıkarıp sonrasında bir fiyat teklifi sunuyoruz. Yapılacak olan çalışma için fiyat belirlenirken de sizden alacağımız proje detayları ve size sunacağımız hizmet detaylarına göre hareket ediyoruz.

İnternet sitesi tasarımı için fiyat talebinde bulunmak istiyorsanız bizi direk arayabileceğiniz gibi teklif alın formunu da doldurabilirsiniz.

Web tasarım projenizin ilk adımı olarak sizden neleri talep ettiğinizle alakalı ön bilgi alıyoruz. Bu aşamada alanadı ve hosting hizmetlerin tarafımızca sağlanıp sağlanmayacağını ve projenin amacını soruyoruz. Bu sorular neticesinde genel bilgiye sahip oluyoruz. Sonrasında ise web tasarım projesi için bir fiyat çalışması yapıyoruz.

Bütçe onayından sonra bir toplantı yapıp web tasarımın detaylarını, kurumsal kimliğiniz ile web sitesinin uyumu, web sitesinde yer alacak içerik ve görseller ile alakalı detayları netleştiriyoruz. Bu süreç kapsam tanımını ve sitenin haritasını içeriyor. Web sitesinin yazılım süreci (optimizasyon ile birlikte) tarafımızdan başladığında, sizden gelecek olan içerikler için de süreç başlatılmış oluyor.

İçerik ve görseller bize ulaştıktan sonra ise içerikleri siteye ekleyip bir demo yayını yapıyoruz. Demo yayınında eksikler ve revizeler belirleniyor. Google kalite yönergelerini de dikkate alarak yaptığımız bu düzenlemeler de bittikten sonra ise yayına alıyoruz.

Web tasarım hizmetinde süre projeye göre değişkenlik gösterebiliyor. Talep edilen web sitesinin teknik ve içerik yapısına göre bu süreç belirleniyor. Bu nedenle bu soruya net bir cevap vermek doğru değil. Projeye göre hizmetin sürecini belirlemek daha sağlıklı olacaktır. Fakat bugüne kadar yaptığımız projelerde ortalama teslim süremiz ise 15 gündür.

Sunduğumuz web tasarım hizmeti kapsamında tüm sitelerde yönetim paneli bulunmaktadır. Detaylı içeriği olan web sitelerinde birden fazla kullanıcı oluşturarak içerik yönetimi yapılabilir.

Web tasarımda mobil uyum bizim için artık bir seçenek değil bir gereklilik. Bu nedenle yaptığımız tüm web siteleri mobil uyumlu olarak hazırlanmaktadır.

Uyguladığımız web tasarım projelerinde aksi bir talep olmadığı sürece arama motorlarının site içi optimizasyon standartlarını uyguluyoruz. Fakat SEO kavramının da sadece site içinde revizelerle sınırlı olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Daha fazla bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Google Analytics verilerine göz attığımızda işletmelerin hem web tasarım şirketi hem de web yazılım şirketi için arama yaptıklarını söyleyebiliriz. Günümüzde, bu terimler neredeyse “web şirketleri” hizmetlerini açıklama biçimlerini değiştirdikleri için birbirinin yerine geçmektedir. Gerçek şu ki, terimler web sitesi oluşturma sürecinin iki farklı temelini oluşturan ve temelde iki farklı yönünü içeriyor.

Web Yazılım ve Tasarımın Temel Farkı

Temelde web tasarımı, web sitesinin hem estetik bölümünü hem de kullanılabilirliğini ifade eder. Web sitesi tasarımcıları, sayfa düzenini ve web sitesinin diğer görsel öğelerini oluşturmak için çeşitli tasarım programlarını kullanır.

Web yazılım ise, bir web sitesi tasarımını alır ve ondan işleyen bir web sitesi oluşturur. Web geliştiricileri, tasarım dosyalarını hayata geçirmek için HTML, CSS, Javascript, PHP veya diğer programlama dillerini kullanır.

Tasarım Tarafına Yakından Bakış

Tasarımcılar, her zaman müşterinin hedeflerini dikkate alarak başlamalı ve daha sonra bir web sitesinin bilgi hiyerarşisini belirlemek ve tasarım sürecine rehberlik etmek için bir mimari yapı oluşturmalıdır. Bu mimari yapı temelde, tasarımı oluşturacak sayfalar, bu sayfaların menü konumları, içerikleri ve görsellerini içerir.

Tasarımın Genel İlkeleri
  • Web tasarımcılarının dengeli bir düzen oluşturması önemlidir. Tasarımda ağır (büyük ve koyu renkler) ve açık (küçük ve açık renkler) elementleri kastediyoruz. Her birinin doğru oranını kullanmak, dengeli bir web sitesi tasarımı elde etmek için kritik öneme sahiptir.
  • Renk seçiminde kontrast renkler, renk kartelasında birbirinin karşısına yerleştirilmiş renklerdir. Tasarımcılar, web sitesinin belirli bölümlerini tanımlamak ve dikkat çekmek için farklı boyutları, dokuları ve şekilleri tercih edebilirler.
  • Bir sonraki adımda ise vurgulama yer alıyor. Web sitesi düzeninin bazı önemli unsurlarının kasıtlı olarak “vurgulanması” üzerine kurulmuş bir tasarım ilkeleridir. Sayfadaki her şeye vurgu yapmanız, hiçbir şeye vurgu yapmadığınız anlamına gelir. İçeriğin% 80’inin kırmızı renkle vurgulandığı bir kitapta bir sayfa hayal edin. Gerçekten herhangi bir şey öne çıkıyor mu? Bunu belirlemek için de mimari yapının ve amacın net olması gerekiyor.
  • Son olarak, web sitesi düzeninin çeşitli bölümleriyle bir bütün olarak kompozisyon arasında bir ilişki gereklidir.
Yazılıma Yakından Bakış

Bazen programcılar olarak adlandırılan web geliştiricileri, oluşturulan tasarımları alır ve tamamen işleyen bir web sitesi oluşturur. Basitçe söylemek gerekirse, tasarımı bir web sitesinin etkileşimli olmayan bir “resmi” olarak düşünün. Geliştiriciler bu tasarımı alır ve bileşenlerine ayırır. Daha sonra sadece HTML veya çeşitli web sitesi sayfalarını geliştirmek için PHP gibi programlama dillerini içeren daha dinamik bir yazılım dili kullanırlar.

Bu işlemler sıfırdan yazılabileceği gibi içerik yönetim sistemleri kullanılarak da düzenlenebilir.

Toparlayacak Olursak
Tek cümle ile özetleyecek olursak tasarım tarafı işin görseli ve görünen yüzüdür. Web yazılım ise işin mutfak tarafıdır. Bu kavramlar işin doğası gereği birleşmiş olsa da aslında birbirinden farklı ve uzmanlık gerektiren, ayrı alanlardır.

Hazır web tasarım genelde varolan bir şablon üzerinden değişiklik yapılmadan sadece içeriklerine müdahale edilerek hazırlanan web sitelerini kapsıyor. Özel web tasarım ise daha farklı ve detaylı özelliklere sahip. Özel tasarıma sahip bir web sitesinde, tasarıma dilediğiniz gibi müdahale edilebilir ve bir çok noktada hem tasarım hem de içerik değiştirilebilir.

Web sitenizin tasarımı bittikten sonra destek hizmetimiz sürekli devam ediyor. Gerek yazılımsal güncellemelerde gerekse de sizin yönetimde karşılaştığınız problemlerde hem mail hem de telefon desteği ile sürekli yanınızdayız.

 
Ücretsiz WordPress bilgilerini kaçırma! Hemen takip et bizi.