Wordpress Uzmanı

WooCommerce Çok Satıcılı Web Siteleri Oluşturma

GAMIFY-ABONELİK TABANLI-ÜYELİK-MAĞAZA-KAZANIN-YAKLAŞIK-PARA

WooCommerce Çok Satıcılı Web Siteleri Oluşturma

WooCommerce, e-Ticaret web siteleri oluşturmak için lider bir platformdur ve çoğu çok satıcılı web sitesi WooCommerce üzerine kuruludur. Çok satıcılı web sitesi, birkaç satıcının ürünlerini, alıcıların ziyaret ettiği ve aynı pazardaki farklı satıcılardan ürün satın aldığı bir paylaşım web sitesine/sitelerine yüklediği anlamına gelir.

GAMIFY-ABONELİK TABANLI-ÜYELİK-MAĞAZA-KAZANIN-YAKLAŞIK-PARA

Bu, bir alıcının farklı satıcılardan ürünleri sepetlerine kolayca ekleyebileceği ve herhangi bir rahatsızlık duymadan alışveriş yapabileceği anlamına gelir. Çok sayıda insan WooCommerce çok satıcılı pazar yerlerini ziyaret eder ve her gün çok sayıda ürün sipariş eder.

Önde gelen pazar yerleri arasında Amazon, eBay, Alibaba ve diğerleri bulunur. Göre çalışmalar , Nisan 2021 itibariyle, Amazon.com ayda yaklaşık iki milyardan ziyaretleri ile ABD’de en çok ziyaret edilen online pazarı oldu. İkinci sırada yaklaşık 689 milyon ziyaretle Amazon yer alırken, onu 389 milyon ziyaretle Walmart takip etti.

WooCommerce-tablo

Kaynak: https://www.statista.com/statistics/270884/most-visited-websites-in-the-retail-sector-in-the-us/

Bu blog, adım adım bir WooCommerce çok satıcılı pazar yeri oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Okumaya devam et!

Alan adınız ve barındırma hizmetiniz var mı? Eğer öyleyse, gitmekte fayda var. Aksi takdirde, web sitenizi küresel olarak yayınlamak için WooCommerce çok satıcılı pazar yeriniz ve barındırma hizmetiniz için bir alan adına ihtiyacınız olacaktır .

Aşağıdaki alan adı kayıt şirketlerinden kolayca bir alan adı kaydedebilirsiniz.

 • GoDaddy
 • ucuz isim
 • com
 • mavi ana bilgisayar
 • HostGator

Aşağıdaki hosting sağlayıcılarından kolaylıkla hosting hizmeti alabilirsiniz.

 • Hostinger
 • mavi ana bilgisayar
 • DreamHost
 • SiteGround
 • HostGator

WooCommerce Çok Satıcılı Pazar Yeri

WordPress, bloglar, forumlar, çevrimiçi mağazalar ve pazar yerleri gibi web siteleri oluşturmak için yaygın olarak kullanılan en popüler ve iyi bilinen içerik yönetim sistemidir. WooCommerce, WooCommerce çok satıcılı pazaryeri oluşturmak için yaygın olarak kullanılan bir WordPress eklentisidir .

WooCommerce çok satıcılı pazaryerinizi oluşturmak, düzenlemek ve süslemek için Elementor, Divi, Beaver Builder ve çok daha fazlası gibi bazı web sitesi oluşturucu araçları mevcuttur.

WordPress’i yüklemek için, barındırma hizmetinizden doğrudan WordPress’in güncellenmiş sürümünü alabilirsiniz; web sitemizi oluşturmak için bize WordPress kurulum ve yapılandırma hizmeti sağlar.

WordPress web sitenizi kurduktan ve yapılandırdıktan sonra, Eklentiler → Yeni Ekle’ye gidin ve WooCommerce’i arayın.

WooCommerce-satış

Tıklayın Now yükleyin düğmesi ve akabinde aktive. Ardından, web sitenizi oluşturmak için bir WooCommerce çok satıcılı pazar yeri eklentisine ihtiyacınız olacak.

Çok Satıcılı Pazar Temaları

Müşterilerin görsel deneyimini geliştirmek için, WooCommerce çok satıcılı pazarınız için birinci sınıf piksel mükemmel temalarını keşfedin. Bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir.

 1. Böl
 2. Dükkâncı
 3. Sanat zanaati
 4. düzlük
 5. efsane

Bu blog, WooCommerce çok satıcılı pazaryerinizi oluşturmak için WC Satıcıları eklentisinin nasıl kurulacağını gösterecektir.

WC Satıcılarını kullanarak WooCommerce Web Sitenizi Çok Satıcılı Bir Pazar Yerine Dönüştürme

WC Satıcıları, web sitenizi Amazon, eBay, Etsy vb. pazarlarda olması gereken tüm seçeneklerle çok satıcılı bir pazaryerine dönüştürmek için doğru eklentidir.

Bununla birlikte, satıcıların pazarınızı ziyaret etmelerine ve ürünlerini satış amacıyla yüklemelerine izin verme yetkisine sahip olacaksınız. Ayrıca hangi tür ürünlerin yüklenmesine izin vereceğiniz konusunda yetki sizin elinizde olacaktır.

Bu eklentiyi yüklemek için Eklentiler → Yeni Ekle’ye gidin ve bir arama çubuğunda arama veya WC Satıcıları’na gidin. Aşağıda gösterilen ekran görünecektir.

WooCommerce WordPress

Şimdi Şimdi Yükle düğmesine tıklayın ve bu eklentiyi etkinleştirin. Diğer yapılandırma aşağıda açıklanmıştır.

Ardından, WC Satıcıları → Ayarlar’a gidin. Genel sekmesinde, satıcı kaydı onay kutusunun işaretlendiğinden ve diğer seçeneklerin seçiminize bağlı olduğundan emin olun. Pazar yerinizde ihtiyaç duyabileceğinizi düşündüğünüz seçenekleri manuel olarak işaretleyebilirsiniz.

Genel ayarlarla işiniz bittiğinde , değişikliklerinizi kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın.

Ardından, Komisyon sekmesine gidin ve eklentiniz için küresel komisyon oranını ayarlayın. Lütfen küresel komisyon oranının iptal edilebileceğini unutmayın.

Ardından, satıcılara farklı kurallar için izin vermek için Yetenekler sekmesine gidin. Bu sekmede üç farklı bölüm göreceksiniz; Genel, Ürünler ve Siparişler.

Genel sekmesi

Bu bölümde, satıcılarınız için ürünleri ekleme, görüntüleme ve düzenleme gibi ortak ayarlarınız vardır. WooCommerce çok satıcılı pazaryerinizde devam etmek istediğiniz seçenekleri kolayca kontrol edebilir ve işaretleyebilirsiniz.

Ürünler Sekmesi

Bu bölümde, satıcılarınızın dijital veya fiziksel ürünler gibi çeşitli türde ürünler eklemesine izin verebilirsiniz. Ayrıca, özellik ürün seçeneklerini, ürün çoğaltmayı, SKU gizli işlevlerini kullanmalarını ve ürünlerden vergileri gizlemelerini etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

Siparişler Sekmesi

Bu bölümde, seçenekleri işaretleyerek veya seçimleri kaldırarak etkinleştirebileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz çeşitli sipariş seçeneklerini göreceksiniz. Bunları pazar gereksinimlerinize göre ayarlayın.

Ardından, Görüntü sekmesine gidin ve burada, oluşturduğunuz sayfalarda kullanarak sayfalarınızı görüntülemek için bazı kısa kodlar bulacaksınız. Sayfalara gidin ve yeni bir sayfa oluşturmak için Yeni Ekle’ye tıklayın; Ekran Ayarları sekmesinden kopyaladığınız kısa kodu sayfa içerik alanınıza yapıştırmanız yeterlidir.

Aynı sayfada biraz kaydırırsanız sonunda ‘Mağaza Ayarları’ seçeneklerini göreceksiniz. Burada, gereksinimlerinize göre satıcınızın mağaza URL önekini ve diğer seçeneklerdeki onay işaretini ayarlayabilirsiniz.

Ardından, Ödemeler sekmesine gidin, ödeme seçeneğinizi seçin ve müşteriler için işlem sürecini kolaylaştıran satıcının ödemesini ayarlayın. WooCommerce çok satıcılı pazaryerinizde istediğiniz ödeme yöntemini ayarlamak için bilgileriniz için bazı ödeme eklentileri mevcuttur. Pazarınız için en iyi ödeme eklentilerinden biri aşağıda listelenmiştir.

WCVendors İçin Kare Ödeme Ağ Geçidi

Bu eklenti , WCVendor marketplace ile Square ödeme çözümünün harika bir kombinasyonunu oluşturur. Bu entegrasyon, OATH işlevselliğini Kare Ödeme Uygulaması ile yetkilendirerek gerçekleşebilir.

Bu eklenti, satıcı tarafından pazaryerinizde sergilenen her satış ürününün payını böler.

WooCommerce Çoklu Satıcı Pazarınızı oluşturmak için Hesap Yönetimi Ayarları

Ürün satın alma, hesap kaydı ve hesap oluşturma için farklı faaliyetlerde müşterilere erişime izin vermek çok önemlidir.

WooCommerce → Ayarlar’a gidin. Hesaplar ve Gizlilik sekmesinde, misafir ödeme, hesap oluşturma vb. öğelerini göreceksiniz. Pazar yeriniz için etkinleştirmeniz gereken seçenekleri işaretleyin.

Ardından, Görünüm → Menüler’e gidin ve WordPress panosundan kullanıcı hesabınızı ve ödeme sayfanızı düzenleyin/sıralayın.

Yukarıdaki tüm adımları tamamladıktan sonra, test sürecine geçin ve WooCommerce çok satıcılı pazarınızı yeterince oluşturup oluşturmadığınızı veya bir yerde eksik olup olmadığına bakın.

WooCommerce Çoklu Satıcı Pazarımı nasıl test edebilirim?

Test amacıyla bir hesap oluşturmak için web sitenize gidin ve ‘Hesabım’ menü seçeneğine tıklayın. Hem müşterilerin hem de satıcıların hesaplarında oturum açabileceğini görmek için bir pencere açılacaktır.

WooCommerce çok satıcılı pazaryerinizi oluştururken daha önce seçeneklerde bildirimi etkinleştirdiyseniz, yeni hesap oluşturmada her zaman yeni hesap oluşturma hakkında bir bildirim alırsınız.

Tüm kullanıcıları kontrol etmek için Kullanıcılar → Tüm Kullanıcılar’a gidin. Burada bekleyen tüm kullanıcıları görebilir ve ayrıca görüntüleme, onaylama ve reddetme seçenekleri gibi farklı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yönetici onayında, kullanıcıların hesaplarına giriş yapmalarına ve WooCommerce çok satıcılı pazaryerinizde satış yapmak için ürünler eklemelerine izin verilecektir.

Pazar Yerinizi Pazarlama Zamanı

Oyunlaştırmayı hiç duydunuz mu? Bu konuda size kısa bir fikir vereyim.

Oyunlaştırma, ilgi çekici bir ortam oluşturmak ve web sitenizdeki ziyaretçilerin dikkatini çekmek için web sitenize oyun benzeri mekanikler eklemek anlamına gelir.

Böyle bir durumda myCred , biri ‘ myCred WCVendors ‘ olmak üzere elliden fazla kullanışlı eklentiyle gelen en iyi oyunlaştırma eklentilerinden biridir .

Bu eklenti, satıcılarınız için komisyonu hesaplamanıza ve her satıcı için komisyon değerini ayarlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, satıcılarınıza ürünlerinin derecelendirmesine bağlı olarak puanlar sağlayarak pazar deneyimini oyunlaştırır.

Kapanış Sözleri!

Tüm önemli faktörleri aklınızda tutarak WooCommerce çok satıcılı pazaryerlerini nasıl kolayca oluşturabileceğinizi ele aldık. Her adımı gözden geçirin ve pazaryeri işinizi başlatmak için bunları takip edin. Bu blog özellikle yeni başlayanlar ve uzmanlar için yazılmıştır. Derin teknik bilgiye sahip değilseniz, yine de bu blogu takip ederek kendi WooCommerce çok satıcılı pazarınızı oluşturabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Yazar

Ovimik Web Tasarım

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz WordPress bilgilerini kaçırma! Hemen takip et bizi.